Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leoš Mareš

11. 7. 2006

Svalnatec

Byl jsem u toho, když se holky bavily. S kym by se tak nejradši v ranní rose brodily. První řekla hele, ten má hezký tělo. To moje mladý svěží, by takový ňáký chtělo. Koukni se na něj, na ty jeho svaly. Jenom si představ, kdyby tě do náručí vzaly. Ten musí bejt můj, to je prostě daný. No podívej se, jak to má vyrýsovaný. Né, to bylo vo mně, to nemá cenu. Mně říkali kulturista z Matthausenu. O jednu takovou holku, chtěl jsem vážně usilovat. Víte, co mi řekla, no, měl bys radši posilovat. Může za to v Čechách výuka dívek. No jednouduchej příběh, nejlíp to zná Viewigh. Někdo se bojí venku velkejch psů. Já se bojim změřit obvod svejch bicepsů.

REF: .. Já nejsem, nejsem nejsem nejsem svalnatej. Ale taky nejsem nejsem vůbec ženatej. Vždycky jsem byl tak nějak hubenej. Tak buď mojí láskou, buď mou nej. Nejsem, nejsem nejsem nejsem svalnatej. Ale taky nejsem nejsem vůbec ženatej. Tak buď mojí láskou, buď mou nej. Tak buď mojí láskou, buď mou nej.

Jó, byl jsem taky jednou v jednom fitnesu, Ale 150 na bench prostě nesnesu. Koukal jsem tam na hrany, jak dřepy cvičí. Blbnuly se závažíma, já jen s tou tyčí. Na rotopedu seděl jsem, šlapkama kroužil. Žlutej trikot za snahu jsem si zasloužil. Jenže byl tam Němec, co už z kola odvyk. Na mě ale stačil, byl to Olaf Ludvig. Vedle byla hrazda, chtěl sem tělo protáhnout. Řekli mi, jseš lehkej, zkus se párkrát přitáhnout. Když jsem teda lehkej, přešel jsem na přitahy. Vedle mě asi zatím postavili výtahy. To jinak není možný, chlap hubenej jak drát. Ten frajer se přitáh asi šedesátkrát. Pak slez...a bez...známky ňákýho potu. Se nes...a vlez...si do svýho trikotu

REF .. Kdo chce mít postavu Řeka Zorby. Všechno je to ve stravě, říkaly korby. Proteiny, vitaminy, kyseliny amino. Budu mít prsa jako ty, mamino. Přestal jsem jíst hamburgery, teď jim kila sóji. Budu největší savec v celý Praze-Tróji A že tam mám velkou konkurenci....tygry...slony...

Psí odpoledne

Jedny prodřený džíny, jedna páchnoucí vesta. V kališti špíny dolu vede tam cesta. Ležíš tam v prachu, jseš plnej strachu. Odtud těžko můžeš bránit budocnosti krachu. Ležíš.....nevíš.....kdyby jsi jen věděl, tak povíš. Kde teďka budeš bydlet, křičet, mlčet, brečet, sedět, ležet, myslet. Tyhle všechny věci pořád ještě nevíš. I rady ... stejně jako hady. Zakroutils jim jejich krkem, nechals je za zády. Měl jsi všeho fůru, jenže tys chtěl vzhůru. Pořád jen tak vejš a vejš, jako noční můru. Kašlal jsi na všechno, chtěl jsi jenom jedno. Koukni jenom jak jsi dopad, před sebou máš temno. Vždycky ti jen dávali, místo aby brali. Od tebe nic nechtěli, všechno ti to dali. Víš, to není vždycky dobrý, naučil ses brát. Jedno ses však nenaučil, taky něco dát. Naučil ses mluvit, však hlavně počítat. Kdo by ti pak něco moh někdy vyčítat. Spočet sis to pěkně, výsledek jsi podškrt. Počítal jsi se všim, až na tu mrchu smrt. Měl jsi jednoho přítele, ten ti rozuměl. Vysekat tě z problémů, jó to on uměl. Rostli jste spolu, byl o pět let mladší. Na celym světě tě nikdo neměl radši. Byl pro tebe všechno, dýchal bys za něj rád. Měl jsi za něj odpovědnost, vzalo to rychlej spád. Bylo to psí odpoledne a pak všivý ráno. Myslel jsem si, že jsi dobrej, že máš vždy vyhráno. Měl jsi špatnej pocit, snad je to jenom dojem. Ticho, ticho, ticho všude kolem. Je to stejný jako vždycky, trumfy pevně svíráš. Akce začla, šance jasný, skoro z toho zíváš. Čekáte na náklaďák, už není čas se vrátit. Není čas si uvědomit, že život bys moh ztratit. Štěstí zkoušet dokud to jde, to bylo tvý heslo. Plnej rukáv moudrostí, prachy ti to neslo. Střelba.....výkřik.....nebo něco hleslo. Tvář ti zbledla, ruka zvadla, jeho tělo kleslo. Snes se jako pták, ten anděl božský smrti. V hlavni se jen zajiskřilo, kulka kosti drtí. Vyčpělý gesta a prázdný slova. Z koho tady chceš, chceš dělat vola. Jeho tělo leží, už se nehejbá. Nevíš, co máš říct, moc toho nezbejvá. Nemáš nic, zradils vše, nepomůžou sliby. No tak běž, utíkej, dopustil ses chyby...

Nejhorší věta

Řekni, jak chceš během tří vteřin, mi trošku změnit svět, aby se to nedalo už nikdy vrátit zpět. Jde to lehce, lehce viď, že lehce existujou totiž věty, který nikdo slyšet nechce. Dneska máme zavřeno - nedostaneš panáka, dneska jste byl nejslabší a máte padáka. Jel jste příliš rychle - tady je padesát, dobrý den pane Mareš, tak vám už bude šedesát?? A co ty ?.... co máš semnou v plánu? Jakýpak slovíčka chováš v arzenálu, když jsi mi zavolala chtěla se mnou mluvit, bláhově jsem doufal, že se za včerejšek chceš omluvit. Myslím, že to nemá cenu, byla tvoje věta tak trošku sis zahrála na konec mího světa. Jenže… pak jsi ještě dodala a to celkem vesele nic si z toho nedělej zůstanem přátelé. Zůstaneme přátele je nejhorší věta, to je jasný důkaz, že už po vztahu je veta. to není příběh knížky bylo nás pět nechci s tebou kamarádit chci tvojí lásku zpět ! Přátelství je skvělí o tom není sporu, parta lidí spolu sedne k jednomu stolu, skvěle pokecaj, něco se vypije jeden pro druhého celym srdcem nežije. A mezi náma přece bylo vždycky něco víc znám tě krásně celou znám tvůj rub i líc. Seš moje malá víla, moje velká síla v mojím těle důležitá poslední žíla. Seš moje všechno, všechno co teď mám měl jsem velký plány, nezvládnu je sám, jsem do tebe blázen, netvař se kysele my se přece milujem, my nejsme přátele všichni kolem viděli to co já teď tušim, že ty moje plány asi brzo zrušim. Už vím, že nechceš slyšet to moje mám tě rád, cejtím jak jsi přepla na studio kamarád. A tohle já nezvládnu, nenech mě s tím potýkat být vedle tebe a nemoct se tě dotýkat, dělat, že se směju a tvářit se vesele. Ne….. my nemůžem být přátelé !!!

Miluju

Miluju tvůj usměv, směješ se tak krásně. Miluju tvý gesta, slova a básně. Miluju když sníš o cestě na pláž Thajskou. Miluju když víš, že fakt namám rád rajskou. Miluju tě tak jak miluje strom svoje květy. Miluju tě tak jak ve Španělsku kastaněty. Miluju ty tajný, tvý záhyby těla. Miluju když říkáš copak by jsi chtěla. Miluju tvý pochyby, co si máš vzít na sebe. Miluju tvý pohyby, když se vznášíš do nebe. Miluju ty okamžiky, kdy mě máš tak ráda. Miluju ty chvíle kdy ti můžu umejt záda. Miluju tě večer když celá prostě záříš. Miluju tě ráno jak se při tom tváříš. Miluju tvý vášně, co se z nitra derou. Miluju tě strašně, miluju tě celou !!!

Lži jsou jako déšť 

Celý čtyři století příběh Romea zná svět. Jen se svojí Julií žil lásku jak má bejt. I nám to hezky začalo do řeči jsme se prostě dali. Byla jsi tak krásná tebe Kapuleti adoptovali. Myslel sem že je to navždy na věčnost krát dva. Nechtěl sem hrát na pravdu,nedráždit rukou lva. Ale najednou to cejtim sevřelo se mi břicho. Teď nebude to dej mi pusu čím porušíš ticho. Prej je tu ještě někdo,kdo chce ti jednou říkat ženo. Předpověď se mění nad Veronou zataženo. Tak sem asi druhej,to teď asi letí. Lepší je bejt druhej než třetí.
Lži jsou jako déšť
Lži jsou jako déšť
Lži jsou jako déšť,co skrz naskrz tě promočí. Jel sem ve vlaku důvěry,kde nebyl ani průvodčí. Tvoje tvář ja krásná na všechny se směje. Řekneš teď to nejde zavolám ti a už zase leje. A proti týhle vodě vážně nemůžu tě chránit. Chceš bejt s někym jinym nemůžu ti bránit. Když sme byli spolu mělo to silný stránky. A teď už jen slyšim vstoupili jste do hlasový schránky. Já nejsem žádnej Romeo a Shakespeare to ví. To co uměl jeho inkoust prostě moje srdce neumí. Vím bojovat bych měl proti všem a všemu. Vážně chci tě moc,ale za jakou cenu. Lži jsou jako déšť
Lži jsou jako déšť
Vím,že sem se nezeptal jestli sem tu jediný. Snad si mi ani nelhala,bylo to tak nevinný. Jenže nevinný lži nejsou jako nejsou suchý slzy. Můžeš s nima ublížit a pak tě to mrzí.
Lži jsou jako déšť
Lži jsou jako déšť...

Karibik 

Venku se už rozednívá, začíná den, já jsem měl ale v noci bláznivej sen, byl jsem na ostrově někde v Karibiku a musim vám říct, že měl jsem teda kliku. Tenhle ten kus pevniny postrádal samce, vysvědčení se nosilo mamkovi a mamce, na celým ostrově byly jenom ženský, nebyli tu chlapi, princové Čenský. Konkurence nula, no prostě ráj, kolem vás holky, co vám všechno daj, i když bylo mi divný, že se vůbec nestyděj, pravidlama cudnosti, že se vůbec neříděj. Ale řek jsem si neřeš, všechno bude ou kej, hlavně nepřepínej, písničku si broukej, po ničem nepátrej, pozvi je na večeři a zažiješ sex století ještě než se sešeří. Tak plán bychom už měli, co realizace, samozřejmě v zájmu civilizace, vybral jsem si skupinku nádhernejch slečen, za jejich společnost byl bych jim vděčen. Vybalil jsem básně a ony se lekly, vyjeveně zíraly a potom mi řekly : hele bejby brzdi, co od nás chceš, podívej se na sebe co vlastně seš. Tak to sem trochu znejistěl, co bych asi by, asi za dvě vteřiny sem všechno pochopil, šáh jsem si na svoje nohy, byly oholený, šáhnul jsem si do podpaží, bylo vyholený. A od pasu nahoru něco mě tíží, něco co mi trošku moje plány kříží, byl sem na ostrově plnýho bab a já byl taky ženská, tak to mě zab.

Bylo nebylo

Máme tady dějiny, kde nekončí to špatně JFK tam skončí u Marylin Monroe v šatně. Dvěma malejm blondýnkám pak bude dělat tátu. No řekněte, kdo by chtěl bejt obětí atentátů. Mark Chapman je v klidu, John Lennon je v důchodu. Jsou z nich kamarádi a tak setkávaj se v průchodu. Mark je vážně dobrák, proto není důvod k popravě. Beatles totiž koncertujou o víkendu v Ostravě. Abrahám Lincoln má zas divadlo rád. Zbrusu novej kus mu budou dneska večer hrát. Lincoln se v klidu dočká závěrečné opony. Herci se děkují, dělají úklony. Všichni kolem říkaj, ó bylo to tak pěkné. Ale on si klidně potom novinářům řekne. Byla to strašná nuda... myslel jsem, že umřu.

Refrém : Bylo nebylo, bylo nebylo to by se to žilo, kdyby to takhle bylo.

Stevie Wonder vidí a Smetana slyší. Jak se tenhle příběh od skutečnosti liší. Tak tedy ještě jednou pojďme otevřít akta Projeďme si spolu zbylá historická fakta. Titanic je v přístavu, jen se trošku otlouk sedláci maj u Chlumce vítěznej oblouk. Kurt Cobain už nemá v hlavě díru. V Iráku se začal jezdit závod míru. Z Československa už není jenom půlka. Karla Gotta neporazil nikdy Hůlka. Všichni se maj báječně a nejsou nemoce. A Slovensko patří mezi velmoce

Refrém : Bylo nebylo, bylo nebylo to by se to žilo, kdyby to takhle bylo

Babysong 

Řekni co je rok, jeden malej růček, ve vývoji lidstva jeden malej krůček, to naše malá planeta to velký Slunce obletí, stihne se pár desítek partnerskejch obětí. Všechno se to obejde ale tak nějak bez dětí, no jo rodičovství to dneska prostě neletí, doufám že to nebude nějaký hloupý prokletí, začalo se to projevovat až ke konci století. Lidi maj problémy, spousta věcí v práci, nemaj prostě čas dělat další generaci a tak zatímco Číňanů jsou už miliardy, my máme v Berouně sotva tři Jardy. Řekni co je měsíc, jeden malej měsíček, ve vývoji lidstva jeden malej kousíček, naše slavná Luna tu naši kouli obletí, pojďme spolu vybrat správnej měsíc pro početí. Co se týče lásky květen je favorit, červen zase dotváří léta kolorit, únor je moc krátkej a krátkej není dobrej, to ví přece každej člověk trošku moudrej. Vidim to na březen, za kamna vlezem a když přijdou Vánoce už kočárek vezem, dostaneš dárek nejkrásnější na světě, ber to že seš poslední chlap na týhle planetě. Takže seš se svojí holkou, máš ji strašně rád a tohle jste řešili aspoň milionkrát, nasadit čepičku nebo nenasadit, řeknu ti proč, zkus si třeba vsadit. Osmsetšedesát miliónů důvodů, všechny ty mršky jsou stejnýho původu, jsou tvoje, tvoje, ne moje, tvoje, no jasně,já nepučuju svoje. Je to jedna noc, jedna malá nocička, pro přežití lidstva moc potřebná věcička, hele máš už spostu let, dobrý postavení, no tak to využij, to taky věčně není. Rozhodni se sám, klidně si dávej pozor a na ten svůj náklad kup si třeba trezor, nebo prostě přestaň hrát se svou holkou domino a normálně zařvi " JÁ CHCI MIMINO !!!! "

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

papa

(kaja, 10. 11. 2008 16:20)

no jako mohli by se tady ui mit treba jako nejlepsi napad nebo zima ale kdyz jste takkkkkkkkkkk blby a neumite to tam dat tyjo.........

:-) super

(krabis, 14. 1. 2008 16:06)

Jo loš v nejhorších chvílích dokáže sklidnit a má super songy a štvemě že skončil !!!!

heeeeeeeeeeeeeeeeeej

(wejinka, 26. 6. 2007 19:31)

děkujuuuuuuuuu mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooccccccccccccccccccccccccccccc jsi mega

good

(pipinka, 11. 4. 2007 14:25)

fakt super prostě vše je super ja vím když zase zpíva a den se rozedníva ja vím co pro nás dělá je to fakt good a ještě každy prostě řika ,jak je ten leoš good je prostě super a každy to snad ví je to prostě velkej chlap ví co dělá a zrovna ví co je v telce když moderuje a tak krásně se diva vše je good nebudu dal pokračovat už je moc hodin a ja zrovna nemam čas je to všecko good :D